Mrągowo, dnia 21 kwietnia 2020 r.

OŚWIADCZENIE

Szanowny Panie Burmistrzu,

Ponad rok temu bezpośrednią przyczyną rezygnacji radnych Klubu Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej ze wspierania pańskich działań, była decyzja dotycząca zatrudnienia w naszym mieście drugiego wiceburmistrza. Od samego początku uważaliśmy ten pomysł za bezzasadny, który tak jak podejrzewaliśmy niczemu konkretnemu się nie przysłużył.

W interpelacjach składanych do Pana pytaliśmy o działania podejmowane przez drugiego wiceburmistrza oraz środki finansowe, które w tamtym czasie otrzymywał za swoją pracę. Wtedy odsyłał Pan nas do Facebooka, gdzie mieliśmy sami szukać aktywności II wiceburmistrza. Było to dosyć trudne, bo niewiele w sumie tego było. Jedynie zdjęcia z imprez miejskich, w których Panowie uczestniczyli czy rautów w ambasadzie chińskiej. Innym radnym i klubom, które zadawały w tej sprawie pytania, odpowiadał Pan równie „nierzeczowo”.

Po ponad roku, ogłoszona w niedzielny poranek informacja o rozwiązaniu umowy o pracę z Panem Krystianem Korzyckim bardzo nas ucieszyła. Sądziliśmy, że dotarły do Pana nasze sugestie, iż pensję powinno otrzymywać się za pracę na stanowisku, a nie tylko za stanowisko!

Ale radość była chwilowa. Wyjaśnienia zawarte w materiale www.mrągowo.pl i na Pana oficjalnym profilu Facebook, iż Pan Korzycki po zdobyciu doświadczenia za publiczne środki rozpocznie pracę w spółce miejskiej TBS Karo, było dla nas wielkim rozczarowaniem i jaskrawym przykładem eksportowania „swoich” na ciepłe i bezpieczne posadki.

Jako Klub Mrągowskiej Inicjatyw Społecznej nie akceptujemy nieprzemyślanej polityki kadrowej i braku poszanowania funduszy publicznych. Z przyczyn niewiadomych, zatrudnianie znajomych w spółkach miejskich staje się powoli specjalnością Mrągowa.

O wynikach finansowych spółki TBS Karo niedługo się dowiemy ze sprawozdania z działalności. Już jednak wiadomo, że po Pańskich decyzjach i zmianie Dyrektora, spółka straciła wiele wspólnot ze swojego zasobu.

Z poważaniem

Radni Rady Miejskiej

Mrągowska Inicjatywa Społeczna