Obecnie, gdy na urlopie wybieramy nocleg, atrakcję a nawet restaurację, korzystamy z opinii internautów. Jak turyści oceniają pobyt na mrągowskiej Ekomarinie? Czy opinie zmieniły się w porównaniu do lat ubiegłych? Okazuje się, że zmiana prowadzącego lokal gastronomiczny na plaży miejskiej została dostrzeżona, a nawet można bardzo precyzyjnie, tylko na podstawie opinii, stwierdzić kiedy to nastąpiło! Niestety wystarczyła kolejna nieprzemyślana decyzja władz miejskich, by zrujnować lata pracy i dobrą opinię. Turyści wydali już miażdżącą opinię! Ilu turystów z tego powodu nie przyjechało?

Podczas XXXIV sesji, która odbyła się 7 maja na zadane przez radnego Waldemara Cybula pytanie odnośnie przedłużenia dzierżawy lokalu gastronomicznego na terenie Ekomariny, dowiedzieliśmy się, że prywatny przedsiębiorca nie otrzyma przedłużenia dzierżawy, a jego miejsce przejmie spółka miejska Mrongoville. O tym mocno “nieeleganckim” sposobie prowadzenia przez Pana Burmistrza Stanisława Bułajewskiego miejskich interesów pisaliśmy: https://mis.mragowo.pl/czy-miejski-magistrat-lekcewazy-i-marginalizuje-mragowskich-przedsiebiorcow/

Trochę obiektywnej statystyki

Mrągowska Ekomarina otrzymała w ciągu ponad 4 lat funkcjonowania 149 opinii internautów. Widać, że skrajnie negatywne pojawiły się dopiero od tego sezonu turystycznego. Porównajmy:

Opinie w ciągu roku (29)
5 * –  3
4 * – 0
3 * – 0
2 * – 0
1 * – 26

Opinie z lat poprzedzających (119)
5 * –  60
4 * – 38
3 * – 6
2 * – 6
1 * – 9

Ciekawe wnioski

Analizując wypowiedzi można dojść do ciekawych wniosków. O ile wcześniej dobrze, lub bardzo dobrze oceniana była gastronomia, ale i możliwości spędzania czasu na terenie placu zabaw i sanitariatów, to obecnie zdecydowana większość opinii dotyczy fatalnej gastronomi.

Zachęcamy do osobistego sprawdzenia!

By samemu wyrobić sobie opinie w przedstawionym temacie należy w wyszukiwarce Google wpisać hasło wyszukiwania: “Mrągowska Ekomarina” i z prawej strony przejść do opinii. Jak mieszkańcy oceniają tę zmianę? Jak wyglądają opinię odnośnie pierwszego lokalu prowadzonego przez spółkę miejską Mrongoville, czyli Festival Cafe? Od tego roku spółka prowadzi także Miasteczko Westernowe Mrongoville przy ul. Młynowej. Czy to była dobra decyzja?

Poniżej wszystkie opinie z zeszłego roku (pisownia oryginalna):

link do opinii Google

 • Obsługa chyba nie zna się na swojej pracy. Dobrego awaria toalety… Porażka
 • Dramat. To skandal, że w takiej turystycznej miejscowości w dobrej lokalizacji jest tak kiepski lokal. Ceny szalone w kontekście jakości. Nie wiem czy gdziekolwiek w Polsce podaje się kiepską kawę w plastikowym kubku do piwa. Kawę, która kosztowała 14 zł. Żenada! Omijać szerokim łukiem.
 • Słynne mrągowskie zapiekanki? Raczej kiepski żart. Jedyne, co przemawia na ich korzyść, to rozmiar. Poza tym nie ma nic, za co można byłoby je pochwalić. Niewyróżniający się niczym smak, konsystencja przypominająca namoczoną bułę.
  Obrazu całości dopełnia obsługa i organizacja tego miejsca. Tutaj krótko czekasz tylko na frytki. Na stołach brakuje serwetek i przypraw. Do tego ceny nieadekwatne do oferowanych dań.
  Niestety, nie polecam.
 • Byliśmy tam dwa razy. Raz, o godz. 19.00, kuchnia była już zamknięta. Drugi raz czas oczekiwania na zapiekankę wyniósł 1,5 h, chociaż nie było dużego ruchu.
 • Tylko zapiekanki i lody a w menu ze 30 pozycji
 • Porazka.. z jedzenia dostepne byly tylko frytki i chlodnik… nawet nie kazda kawa byla dostepna… 🤣 bardzo mlode Panie nie potrafia nawet zadbac o porzadek na ladzie… smutne..
 • Słaba obsługa, beznadziejne posiłki na które trzeba bardzo długo czekać, obsługa niekompetentna ( chamska, wulgarna, pyskata) zero szacunku do klijentna. Nie polecam lepiej zjeść na stacji benzynowej niz w tym likalu.
 • Niewiem skąd nazwa eko – koło eko to nie stało. Jedzenie bardzo słabe, obsługa strasznie zakręcona jedyna co jest fajne to lokalizacja za co gwiazdka. Nie polecam! Nawet piwo serwowane jest w plastikowych kubkach z plastikowymi słomkami. – gdzie tu EKO ? A i obsługa powinna informować, ze jedzenie podawane jest w rożnym czasie – gdzie pomyśleć żeby wszyscy jedli a najmłodszy 3 latek stale czekał na swoje jedzenie – straszne!
 • Poraszka omijać zdaleka obsługa niemiła oczekiwania na zapiekankę min 1 godz po upomnieniu się zapiekanki zimne menu bogate z czego tylko frytki i zapiekanki nie polecam
 • Lokal na niskim poziomie , sandacz mega beznadziejny aż z niego kapał olej, gdy poprosiłem o sól kelnerka powiedziała ze nie ma ,, bo na kuchni potrawy są już przyprawiane i nie ma potrzeby doprawiać …” NIE polecam dramat
 • Porażka z jedzeniem. Do wyboru tylko niedobra zapiekanka i frytki, nic więcej. Nawet serwetki nie ma. Toaleta nieczynna. TRAGEDIA !!!
 • Odradzam wszystkim! Nie wiadomo w sumie co to za miejsce czy salon gier czy restauracja bo w spokojnym jedzeniu przeszkadzają automaty ustawione przed samym wejściem hałas odstraszający. Posiłki spożywa się na brudnych stolikach, dwie zapiekanki czas oczekiwania 40 min. Obsługa nie zachowuje kolejności i pozwala sobie na niewybredne komentarze wobec klientów. Na koniec kelner rzuca hasło czy przy tym stoliku „już wszystko” tak jak to ja byłbym w pracy. Trzymać się z daleka…
 • Jedzenie beznadziejne, obsługa fatalna ( zero kompetencji, szacunku do klienata, wulgarne zachowanie) Jednym słowem ŻENADA!!!!
 • Brak słów… 30 minut na zapiekankę, która pod żadnym pozorem nie powinna nazywać się mrągowską zapiekanką 😂
 • Pierwsza knajpka po przyjeździe na urlop.Jedzenie masakra !!! Nie zamawiać Hod doga bo będzie duże rozczarowanie ! Nie polecam ! Spodziewałem się przy plaży czegoś lepszego.
 • Domowe frytki tylko z nazwy. O kluczyk do toalety trzeba się prosić, mimo że na miejscu sprzedają piwo i alkohole.
 • Jedzenie porażka, zwłaszcza zapiekanka,jeśli to jest specjał mazurski to jak najdalej od niego.Toaleta brudna.Nie polecam.
 • EkoMelina. Szkoda, że nie można dać zero gwiazdek…
 • Paskudne jedzenie. Nie dalo sie tego jesc. Odradzam wszystkim
 • Fajne miejsce pod kątem widoku na jezioro, jedzenie całkiem smaczne i w miarę szybko podane, piwo jak na lokal powiedział bym tanie 6zł butelka, polecam
 • Super miejsce dla dzieci, duży płac zabaw
 • Szok! SKANDAL! jak tak wogóle można!😡😡😡😠😠😠😠😤😤😤😤😤😤 Byłam tam na obozie niedawno. Spieszyliśmy się na autokar bo mieliśmy na 19:20, zamówiliśmy (nasza grupa) frytki a niektórzy zapiekanki o 17:45. Niektórzy dostali wcześniej, niektórzy pozniej, przed nami dostało jakieś państwo które zamówiło długo po nas itd. Cały czas pytaliśmy się za ile będzie gotowe a pani mówi że nie wie, kelnerzy dają innym nie to co chcieli bo to było dla kogoś innego. Obsługa straszna!😱😱😤😤
  Wreszcie po czasie na autokar dostaliśmy zamówienia ale nie swoje! Np. ja z przyjaciółką zamówiłyśmy po małych frytkach z keczupem a dostałyśmy jedne duże, ktoś zamiast dużych z sosem czosnkowym dostał małe z keczupem i inne…😒😒😒😒🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😠😠😤😤 Jak tak można! I musieliśmy w czasie biegu do autokaru jesc te zamówienia bo cały autokar na nas czekał. Co to wogole ma być?! Ponad 2 godz czekania na frytki?! Powinni wziąsc pod uwagę że przyjechaliśmy obozem a nie tak że mamy cały dzień wolny…😒
  🍦🍦 A jak wcześniej jedliśmy lody to gałka po 5 zł!😲😳 Nigdy jeszcze nie widziałam tak drogo! Tym bardziej że to lody najzwyklejsze tej znanej firmy jakieś słabej…😒 mogli się chociaz bardziej postarać. Już tu w domu są lody za 3 zł owiele lepsze! 😠🍦🍦
  NIE POLECAM w żadnym procencie!😤 to jakiś skandal! Obsługa okropna, ciągle się myli i się ociąga.
 • Omijać knajpę z daleka.

 

zdjęcie główne stanowi jedynie ilustrację i pobrano ze strony:

https://www.ekologia.pl/styl-zycia/kuchnia/zapiekanka-wlasciwosci-sklad-i-rodzaje-zapiekanki,25874.html

RW