W dniu wczorajszym (29.07) dzięki informacji opublikowanej przez Ania Ania, na Spotted & Społeczność & Info – Mrągowo odbyła się burzliwa dyskusja na temat stanu ORLIKA przy ul. Żołnierskiej.

https://www.facebook.com/groups/mragowo/permalink/2651861525118230/

Wywołany do odpowiedzi radny Marian Miksza próbował wyjaśnić mieszkańcom, że interweniował u Burmistrza Bułajewskiego w tej sprawie składając interpelację w dniu 27 kwietnia 2021r. Na dowód w komentarzu dołączył otrzymaną od Burmistrza odpowiedź. Ale do niej jeszcze wrócimy J

Radny Marian Miksza, który zawsze angażował się w sprawy infrastruktury sportowej nie miał wtedy informacji, że w tej samej sprawie (obiekty sportowe) radni Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej złożyli swoje zapytania do Burmistrza dotyczące ich opłakanego stanu stanu już w dniu 22 kwietnia 2021 r.

https://mis.mragowo.pl/wp-content/uploads/2021/07/BR.0003.19.2021-dot.-prac-porzadkowych-na-Orliku-przy-ul.-Zolnierskiej-BR.0003.20.2021-dot.-prac-porzadkowych-na-Orliku-przy-ul.-Zolnierskiej.pdf

https://mis.mragowo.pl/wp-content/uploads/2021/07/BR.0003.19.2021-dot.-prac-porzadkowych-na-Orliku-przy-ul.-Zolnierskiej-BR.0003.20.2021-dot.-prac-porzadkowych-na-Orliku-przy-ul.-Zolnierskiej.pdf

Styl otrzymanych odpowiedzi nie miał by najmniejszego znaczenia gdyby nie fakt, że mimo zgłoszenia sprawy przez radnych obu stron, stan ORLIKA w rękach zarządcy jakim jest TBS KARO pozostał nadal w opłakanym stanie!

Na uwagę zasługuje także styl odpowiedzi w wykonaniu naszego Burmistrza. Coraz częściej używana przez naszego włodarza nowa jednostka czasowa – „sukcesywnie” niestety nie rozwiązuje problemów i spraw, które są zgłaszane przez mieszkańców czy radnych. A stanowi jedynie formę odkładania w czasie spraw do załatwienia.

Bo jak wytłumaczyć inaczej fakt, że SUKCESYWNIE – do dzisiaj nie zostały uzupełnione zabezpieczenia przy skrzyżowaniach. SUKCESYWNIE do dzisiaj nie naprawiono dziur na ul. Okulickiego w kierunku os. Mazurskiego. Niestety tych niezrealizowanych SUKCESYWNIE jest znacznie więcej.

Przypomnijmy, że interpelacje złożone w kwietniu zostały krótko mówiąc ZIGNOROWANE. O ile odpowiedź na interpelację MIS ograniczyła się do jednego zdania, to na uwagę zasługuje odpowiedź udzielona radnemu Marianowi Miksza, w której to Burmistrz wskazuje winnego stanu nawierzchni bieżni wokół ORLIKA.

Zagłębiając się w odpowiedź Burmistrza okazuje się, że takiemu stanowi bieżni winnym są żołnierze, którzy stacjonowali w Jednostce Wojkowej w Mrągowie lub inni żołnierze, którzy bez pozwolenia dowódców, z premedytacją zdewastowali obiekt „WYNOSZĄC” ZUŻEL NA BUTACH WOJSKOWYCH!!!

Może Ktoś z Państwa wie, w jaki sposób ustalić tych sprawców? O kogo pytać?

Ale Szanowni Państwo, w tym miejscu chcemy ogłosić mały SUKCES!!!! Okazuje się, że nasz „Facebokowy Burmistrz” podejmuje działania jak napiszemy mu o tym właśnie na FB.

Otóż dzisiaj (30.07) osoby, które mieszkają niedaleko boiska ORLIK na ul. Żołnierskiej o wczesnej godzinie obudził odgłos kosiarek i osób, które pośpiesznie porządkowały teren ORLIKA. Okazało się, że wśród osób porządkujących znajdował się sam Pan Prezes Spółki TBS KARO. Udało nam się utrwalić ten sukces, który mogą Państwo obejrzeć.

Całą sprawę może podsumować znanym w Mrągowie hasłem. Można? Można!