Szanowny Panie Burmistrzu,

informacje publikowane w dniach 27.04, 30.04, 05.05 br. na stronie internetowej UM Mrągowo – www.mragowo.pl, (linki poniżej) oraz materiał TVP3 Olsztyn z dnia 09.05.2020r. (linki poniżej) dotyczą bardzo ważnego tematu społecznego jakim jest komunikacja miejska w naszym mieście.
Z informacji przytaczanych w mediach oraz na podstawie komunikatów Urzędu Miejskiego, mieszkańcy zostali poinformowani o zmianie funkcjonowania komunikacji na czas obowiązywania ograniczeń związanych z covid-19 oraz komunikat o rozwiązaniu współpracy z dotychczasowym przewoźnikiem.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:
1.       Proszę o udostępnienie (skany) dokumentów dotyczących dokonania wyboru podmiotu w celu realizacji tzw. komunikacji zastępczej – dokumentacja rozeznania rynku lub inny tryb wyłonienia wykonawcy usługi.
2.       Proszę o udostępnienie (skany) umowy zawartej pomiędzy Urzędem Miejskim w Mrągowie a firmą obsługującą komunikację zastępczą, dotyczącą świadczenia usług przewozowych na terenie miasta Mrągowo.
3.       Proszę o podanie wykazu obsługiwanych linii autobusowych przez firmę obsługującą komunikację zastępczą w czasie trwania tej umowy, okresu jej funkcjonowania,  ilości przejechanych w tym okresie kilometrów oraz kosztów jakie poniosło miasto od jej podpisania do dnia 30 kwietnia br.
4.       Proszę o udostępnienie (skany) umowy zawartej pomiędzy Urzędem Miejskim w Mrągowie a firmą FASTER, która dotyczyła świadczenia usług przewozowych na terenie miasta Mrągowo. Proszę o podanie wykazu obsługiwanych linii autobusowych w czasie trwania tej umowy, terminu jej funkcjonowania,  ilości przejechanych w tym okresie kilometrów oraz kosztów jakie poniosło miasto od czasu jej podpisania do zerwania umowy.
5.       Proszę o informację czy podjął Pan już kroki prawne wobec firmy FASTER w związku z zerwaniem umowy na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta Mrągowo, o których informował Pan w komunikacie z dnia 27 kwietnia oraz w materiale TVP Olsztyn. Jeśli takie kroki zostały przez Pana podjęte zwracam się z wnioskiem o udostępnienie (skan) pozwu wobec firmy FASTER.
6.       Proszę o informację czy UM w Mrągowie rozpoczął procedurę dotyczącą wyłonienia nowego przewoźnika na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta Mrągowo.

 

Z wyrazami szacunku w imieniu radnych Klubu Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej

Waldemar Cybul

 

Linki do materiałów:

https://www.mragowo.pl/aktualnosci/5707-przewoznik-zerwal-umowe-na-obsluge-komunikacji-miejskiej-miasto-nie-wyklucza-podjecia-krokow-prawnych

https://www.mragowo.pl/komunikacja-miejska/funkcjonowanie-komunikacji-miejskiej-w-maju-2020

https://www.mragowo.pl/aktualnosci/5748-komunikat-dot-liniowych-rozkladow-jazdy-komunikacji-miejskiej

https://olsztyn.tvp.pl/47965133/miasto-kontra-przewoznik-burmistrz-nie-wyklucza-sprawy-sadowej?fbclid=IwAR25idf8EmMBPk8yZH_PjPEuYmiov_bp6GLl4hJx9spUbBf627ZXv-Wcmuw

 

plik pdf: Interpelacja-komunikacja-miejska