Szanowni Państwo,
mieszkańcy Mrągowa kilka miesięcy temu wybrali w demokratycznych wyborach nowego Burmistrza oraz nową wizję rozwoju naszego miasta. Program Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej wpisywał się w ten rozwój i zyskał ogromną akceptację. Tym samym nasi radni stali się drugą siłą w Radzie Miejskiej (6 mandatów).

Członkowie MIS-u to osoby z kompetencjami, które zaangażowały się w pracę na rzecz rozwoju Mrągowa. Naszym celem jest realizacja programu wyborczego MIS-u, a współpraca z Burmistrzem Mrągowa jest oczywista, aby te założenia urzeczywistnić. Podejmując współpracę z Burmistrzem zastrzegliśmy w dżentelmeńskiej umowie, że realizacja programów jest równie ważna co wzajemne zaufanie. Jednakże udzielony kredyt zaufania niestety się wyczerpał!

Mrągowska Inicjatywa Społeczna nie zgadza się z nieprzemyślaną polityką kadrową i brakiem poszanowania dla funduszy publicznych. Ukoronowaniem tych działań jest bezzasadne zatrudnienie w naszym mieście II wiceburmistrza.

Informujemy również, że nie chcemy być „totalną” opozycją. Chcemy działać na rzecz miasta i mieszkańców. Będziemy wspierać pomysły na rzecz dobra wspólnego, proponowane zarówno ze strony Burmistrza, jak i innych sił w Radzie Miejskiej. Natomiast będziemy bezwzględnie krytykować bezrefleksyjne i nieobywatelskie sposoby zarządzania naszym miastem.

Radni
Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej