W nagraniu ujawniamy na czym naprawdę zarabia spółka miejska i jakie przekręty robi. Jak sprzedając alkohol “na lewo” oszukuje państwo, ale też i mieszkańców Mrągowa, bo nie ewidencjonując przychodów, obniża zyski, a tym samym oszukuje nas mieszkańców, bo przecież jesteśmy współwłaścicielami (jak twierdzi burmistrz). Są więc powody do umarzania podatków miejskich.
Spółka miejska Mrongoville, po objęciu urzędu przez Pana Burmistrza Stanisława Bułajewskiego przeszła prawdziwą metamorfozę. Od firmy zarządzającej w imieniu Miasta terenem Wioski Westernowej, nie przynoszącej zysków, ale też i kosztów (nie taki był cel utworzenia), stała się firmą gastronomiczną rozszerzającą działalność o nowe lokalizację. OBECNIE MAMY JUŻ PIERWSZEGO SKAZANEGO W SPRAWIE SKARBOWEJ!
Pan Burmistrz powtarza, że mieszkańcy powinni być dumni i z niego i z “Festival Cafe” bo jesteśmy wszyscy współwłaścicielami kawiarni miejskiej. Dlaczego w związku z tym radni nie mogą JEJ KONTROLOWAĆ? Czy naprawdę są powody do zadowolenia?
Podczas ostatniej Sesji mailowo – smsowej Pan Burmistrz Stanisław Bułajewski nie raczył odpowiedzieć, nawet “niemerytorycznie” na wspólne oświadczenie MISu oraz MWS. Mamy nadzieję, że poniedziałkowy LIVE stanie się okazją do odpowiedzi na kwestie z oświadczenia, ale też i spraw zawartych w tym nagraniu.
Podsumowując:
👎Stało się jasne dlaczego nikt nie dba o kawiarnie. A zajmuje się ona właściwie wyłącznie sprzedażą lodów gałkowych. Nie liczy się bowiem jakość, ale lokalizacja, dzięki której można sprzedawać alkohol podczas imprez na amfiteatrze z wielotysięczną widownią, nie ewidencjonując sprzedaży.
👎Gdzie był nadzór właścicielski ze strony Pana Burmistrza oraz utworzonego Referatu ds. m .in. nadzoru właścicielskiego nad majątkiem miejskim?
👎Dlaczego mimo wiedzy o łamaniu prawa, bo nie możliwe by przy tak rozbudowanym nadzorze, sprawa sądowa i wyrok umknął włodarzom, rozszerzono działalność o lokal na Ekomarinie?
👎Mimo skazania czołowego członka zarządu spółki Mrongoville, to jednak ktoś zarobił duże pieniądze, a nie jest możliwe by nikt ze spółki o tym nie wiedział! A może?
❗Przydatne informacje: ❗
Co radni MIS oraz MWS sądzą w sprawie smsowego wotum zaufania dla Burmistrza? https://mis.mragowo.pl/1464-2/
Czy miejski magistrat lekceważy i marginalizuje mrągowskich przedsiębiorców?! https://mis.mragowo.pl/czy-miejski-magistrat-lekcewazy-i…/
Po co Burmistrzowi ochrona „swoich” radnych? https://mis.mragowo.pl/po-co-burmistrzowi-ochrona-swoich…/
Historia 30 000 zł. Defraudacja? Malwersacja? Czy sprzeniewierzenie miejskich środków finansowych? Czy Burmistrz wydał 30 000 zł zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem? https://mis.mragowo.pl/historia-30-000-zl-defraudacja…/
Czy spółka miejska Mrongoville podąża w dobrym kierunku? https://mis.mragowo.pl/czy-spolka-miejska-mrongoville…/