Szanowni Państwo,

Jak wiemy obecna sytuacja epidemiczna powoduje szereg kłopotów i ogromne zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu całego społeczeństwa. Mamy już do czynienia ze zdalnym nauczaniem, koncertami online, zdalnymi posiedzeniami Sejmu i Senatu. Teraz przyszedł czas na nasze miasto i pierwszą korespondencyjną sesję Rady Miejskiej.

Jak to będzie wyglądało?

W dniu 03 kwietnia br. do radnych wpłynęła informacja o zwołaniu XX Sesji Rady Miejskiej na dzień 08 kwietnia br. na wniosek Burmistrza Miasta Pana Stanisława Bułajewskiego z dołączonym porządkiem obrad.

Materiały sesja RM 08.04.2020

Tego samego dnia na skrzynki mailowe radnych w dwóch wiadomościach zostały przesłane „wytyczne” co do sposobu przeprowadzenia korespondencyjnego posiedzenia Rady Miejskiej w Mrągowie oraz zasad przeprowadzania głosowania.

Korespondencja z UM w sprawie Sesji na dzień 08.04.2020

W związku z wieloma wątpliwościami co do proponowanego przebiegu obrad oraz zasad przeprowadzania głosowania w dniu 06 kwietnia br. wysłaliśmy do Przewodniczącego Henryka Nikonora pismo, w którym podnosimy wątpliwości dotyczące proponowanego sposobu prowadzenia sesji oraz dołączyliśmy swój projekt regulaminu dotyczącego sesji w trybie zdalnym.

Propozycja regulaminu do zdalnej sesji złożona przez MIS

Jak to będzie ostatecznie wyglądało? Przekonamy się o tym już 08 kwietnia 2020 r. Zachęcamy zatem Państwa do oglądania obrad sesji Rady Miejskiej, co może być fajną alternatywą na dużą ilość czasu w związku z zakazami związanymi z wychodzeniem z domów w obecnej sytuacji.

Życzymy Państwu odporności i zdrowia
Radni Klubu
Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej